Nasz Psycholifestyle

img_3581

Beata

Zapraszam na: http://www.paniseksuolog.pl

Psycholog w trakcie specjalizacji klinicznej. Psychoterapeuta. Seksuolog. Certyfikowany psychoterapeuta uzależnień. Ekonomista. Life Coach z zamiłowania.
__________________________________________________________________

Z psychologią poznałam się wygrywając Ogólnopolski Konkurs o Indeks organizowany przez czasopismo Charaktery i Uniwersytet Wrocławski. Z każdym kolejnym rokiem ta dziedzina wiedzy stawała się mi bliższa. Po zakończeniu studiów zdecydowałam się na pogłębienie tej znajomości. I tak właśnie skończyłam Seksuologię na SWPS w Warszawie, Studium Terapii Uzależnień w Lublinie oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Od 4 lat jestem w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i czeka mnie egzamin na wiosnę 2020!
Oprócz znajomości od strony czysto teoretycznej, przyjaźń z psychologią pielęgnowałam również w praktyce – pracując na Oddziale Neurologii i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w, a od kwietnia 2019 roku rozpoczynając współpracę jako Kierownik z Odziałem Leczenia Uzależnień, a także Poradnią Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Szpitalu w Chełmie, która trwa do dziś. Poza tym mam możliwość pracy w Poradniach zarówno w Chełmie, jak i w Lublinie. Z ogromną chęcią i radością prowadzę warsztaty samorozwoju, jak i te, które rozwijają kompetencje zawodowe (psychoterapeutyczne, seksuologiczne, psychologiczne). W pewnym momencie dostałam również propozycję opiniowania seksuologicznego, co niewątpliwie urozmaiciło moją pracę i wzbogaciło doświadczenie.

W 2015 założyłam Stowarzyszenie Dla Ciebie, którego jestem Prezesem. Dzięki organizacji non-profit mogę wspólnie z innymi realizować różne projekty ukierunkowane na pomoc tym, którzy nie mają wystarczająco środków finansowych, żeby skorzystać z oddziaływań psychologicznych.

W życiu lubię to, że jest pełne wyzwań, zmienności, radości, spokoju. Staram się wyznaczać w nim sobie jasne cele. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w moim życiorysie pt. „Psycholifestyle”. Poczułam, że chcę się podzielić z Wami tym, co już wiem i czego się w psychologii nauczyłam. Liczę też, że będziecie towarzyszyć mi w tym, co w życiu zawodowym dopiero przede mną.

70268550_2920697817960369_5330475338310877184_n (1)

Ewa

Z wykształcenia psycholog, muzyk (pianistka) oraz specjalista od projektowania komunikacji i wizerunku. Do niedawna manager w agencji marketingowej i PR, obecnie w trakcie powrotu na „psychologiczną ścieżkę kariery” 😉 Pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego+ we Wrocławiu, uczy się również w Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu. Prywatnie żona i mama niemal dwuletniego synka Tymona.

__________________________________________________________________

Choć po równoczesnym ukończeniu psychologii i dziennikarstwa ze specjalnością Projektowanie Komunikacji i Wizerunku Instytucji na Uniwersytecie Wrocławskim, moja ścieżka zawodowa poprowadziła mnie w kierunku mediów, Public Relations i marketingu, tak naprawdę nigdy nie zapomniałam o psychologii. Towarzyszy mi ona na co dzień – zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym – jako hobby. W życiu zawodowym do niedawna korzystałam z wiedzy zdobytej zarówno w obszarze psychologii poznawczej, jak i psychologii reklamy oraz biznesu, a także komunikacji i budowania relacji. Obecnie, wracając do zawodu psychologa, rozwijam się również w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii, kształcąc się w Studium Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przy DCP we Wrocławiu.

Chcąc rozszerzyć swoje psychologiczne horyzonty i jednocześnie spełnić marzenie, w tak zwanym „międzyczasie” ukończyłam również podyplomowe studia z pomocy psychologicznej w zakresie seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Blog to dla mnie nie tylko szansa na realizację swojej pasji i rozwój w tej dziedzinie, ale również możliwość podzielenia się psychologiczną wiedzą widzianą z nieco innej perspektywy- kobiety, pracownika, matki i żony – czyli człowieka, który teorię próbuje przełożyć na codzienne życie.